Ruth Raielo   

Kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut

Kontakt: ruth.raielo@gmail.com

 Olen põline tartlane. Tartus sündinud, õppinud ja praeguseks 42 aastat töötanud abivajajate aitajana erinevates valdkondades.

Lõpetasin Tartu Ülikooli pediaatria eriala 1979.a. ja peale erialast internatuuri töötasin SA TÜ Kliinikumi lastekliinikus pediaatrina kuni 2000.aastani. Oma töös puutusin järjest enam kokku patsientidega, kellel kehalisi haigusi ei olnud ja tegemist oli psühhosomaatiliste või ärevushäiretega. Seetõttu tekkis süvenev huvi psühholoogia vastu. Astusin uuesti Tartu Ülikooli, mille lõpetasin 1991.a. psühholoogia erialal. 

Minu põhiline psühhoteraapia-alane ettevalmistus on geštaltteraapia Skandinaavia Rahvusvahelises Geštaldiinstituudis (GIS International). Lisaks olen õppinud psühhodünaamilist lasteteraapiat, läbinud muusika-, mängu- ja pereteraapia algkursuse. Olen osalenud paljudel psühholoogia ja psühhiaatria rahvusvahelistel kongressidel ja konverentsidel ja end pidevalt täiendanud.

Viimased 25 aastat olen töötanud Laste ja Noorte Kriisiprogrammis leinatoetus- ja kriisiteraapia valdkonnas laste, noorukite ja nende peredega.

Töötan nii laste, noorukite ja nende peredega kui ka täiskasvanutega. Minu peamine kompetetntsus on arsti ja kliinilise psühholoogi teadmiste ja kogemuste ühendamine ja psühhoteraapia.